Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

JCB vyrobilo najrýchlejší traktor, kolóny tvoriť nebude

Zdieľať na Facebooku 0

JCB vyrába model Fastrac, ktorý je presne tým traktorom, ktorý má maximálnu rýchlosť takmer 100 kilometrov za hodinu. Keby nemal obmedzenia s ohľadom na pripojené prívesy, tak by naozaj nebol brzdou premávky. Veď nové traktory bežne jazdia mimo obcí aj rýchlosťami 60 kilometrov za hodinu.

Aktuálne je JCB držiteľom titulu najrýchlejší traktor. Prekonalo tak rekord, ktorý držal Top Gear s rýchlosťou 140,44 kilometra za hodinu. Britský výrobca nový rekord dosiahol s traktorom Fastrac 8000.

Televízna stanica Channel4 natočila nový pokus o stanovenie rekordnej rýchlosti. Za volantom bol moderátor Guy Martin. Na letisku Yorkshire Elvington Airfield sa mu podarilo na žltom traktore dosiahnuť rýchlosť až 166,72 kilometra za hodinu, čím Top Gear prekonal o 22 kilometrov za hodinu.

Samotný traktor má 7,2-litrový naftový motor, ktorý produkuje výkon až 746 kW (1000 k). Krútiaci moment je nemenej šialených 2500 Nm. Nie je však sériovým kusom. Podľa dotupných infomácií prešiel niektorými úpravami. Prevodovku CVT napríklad mala nahradiť šesťstupňová automatická prevodovka od ZF a pribudli aerodynamické prvky, na ktorých spolupracovali konštruktéri z F1 vo Williams Advanced Engineering.

Takýto rekord vôbec nie je relevantný z hľadiska dopravy ako takej, lebo takýmito rýchlosťami traktory aj tak nebudú chodiť. Už tých 60 kilometrov za hodinu je dostačujúce a vzhľadom na konštrukciu traktorov je aj to vysoká rýchlosť.

Zdroj: Autobazar.sk

Zdroj foto: JCB

Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Blog / JCB vyrobilo najrýchlejší traktor, kolóny tvoriť nebude