Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pomôžme autobazárom, podpíšme petíciu za ich otvorenie!

Situácia je vážna, čo sa týka pandémie ochorenia Covid-19, ale zároveň spôsobuje aj mnohé ďalšie ekonomické problémy a stavia jednotlivcov a postupne aj celé hospodárstvo do krízových sfér. A presne toto zasahuje aj do fungovania autobazárov. Niektoré proste fungovať nemôžu.

Ak je daný okres v čiernej zóne, tak musí byť aj autobazár zavretý. A pritom je práve fungovanie autobazáru a všetky reálne úkony naozaj bezpečné. Keď sa na to pozrieme z hľadiska procesu kúpy auta, všetko je možné vybaviť vonku. Obhliadka auta je úplne bez problému, rúško, dezinfekcia, dostatočná vzdialenosť. Reálne je možná bez výraznejšieho problému aj skúšobná jazda. Veď pootvorené okná, vetranie a 5-minútová jazda, znova s rúškami, prípadne respirátormi, ktoré by majitelia autobazárov bez problémov ponúkli aj záujemcom o auto znižujú riziko na úplnú nulu. Veď štúdie dokázali, že treba byť aspoň 15 minút vystavený vírusu, aby bol v dostatočnej koncentrácii. Prehliadka v servise na zdviháku je na tom podobne, otvorené vráta, vetranie a znova nulová šanca. A podpísanie zmlúv? Nie je to práve príjemné, ale aj v tomto počasí sa to dá vyriešiť vo vonkajšom prístrešku so zachovaním opatrení nad rámec tých, ktoré sú povinné. V petícii je ešte práve ten krok naviac a všetky papiere budú riešené online.

Jasné, nie je problém len v prípade autobazárov, ale je to celkový problém, ktorý netreba zľahčovať, podobne ako situáciu okolo pandémie a zabraňovania šírenia. Avšak je jasné, že prevádzky autobazárov sú ešte bezpečnejšie ako návštevy potravín, nakoľko sa všetko môže diať vonku s odstupom. Autobazáre predsa dokážu spraviť také podmienky, aby nebola nákaza možná a eliminovať riziko aj pri skúšobnej jazde.

Majitelia autobazárov majú v autách investované nemalé peniaze a nemôžu ich predávať. Jediné, čo môžeme spraviť je podporiť ich podpisom petície za ich otvorenie. Vlastne ešte môžeme robiť všetko pre to, aby sa šírenie spomalilo a život sa postupne vracal do normálnych koľají. Väčšine ľudí je jasné, že v nemocniciach je situácia vážna a nie je práve rozumné ju zľahčovať, avšak treba detailnejšie posúdiť, čo sú ešte relevantné riešenia a ktoré podnikania nie sú rizikové.

V petícii sú zakotvené presne tieto základné pravidlá, ktoré by autobazáry dodržiavali. Veď ako môže byť autobazár menej bezpečný ako záhradníctvo, keď v ňom nikdy nebude naraz toľko ľudí ako o mesiac pri nákupe záhradkárskych potrieb?

Petíciu za pomoc autobazárom v boji za ich otvorenie môžete podpísať tu. My sme to už spravili.

Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Blog / Pomôžme autobazárom, podpíšme petíciu za ich otvorenie!