Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nová generácia Renaultu Clio má o niekoľko levelov lepší interiér

Zdieľať na Facebooku 0

Renault ukázal novú generáciu modelu Clio aj na Slovensku. Patrí medzi najdôležitejšie modely automobilky, čo znamená, že automobilka nemohla nič nechať na náhodu. Nové Clio je teda tu a stojí necelých 10-tisíc eur s litrovým atmosférickým trojvalcom a LED prednými svetlami. Ale viac sa bude predávať 1,0 TCe s výkonom 74 kW (100 k) a lepšou výbavou. Ten stojí niečo cez 12-tisíc.

Vrchol ponuky, 1,3 TCe s dvojspojkovým sedemstupňovým automatom nenahradzuje verziu RS. Tá predbežne nebude. Ale predchádzajúce GT nahradí naozaj skvostne. Motor má vyšší výkon v celom spektre otáčok, v porovnaní s 1,2 TCe. Dokonca je v ponuke s verziou RS Line, čiže so športovejšou vizážou a sedemnásťpalcovými diskami. Interiér RS Line vylepšili sedadlá s výraznejším bočným vedením. Nový systém Easy Link, ktorý je omnoho rýchlejší ako R-Link ponúka možnosť hľadať cez Google a úplne nové menu. Všetko je logické, prehľadné a intuitívne.

Samotný motor s autom dokáže veľmi dobre cvičiť. Akurát pri tom ako radí prevodovka je rýchlosť tak samozrejmá, že vnútorný pocit z rýchlosti je slabší ako je realita. Avšak zvuk výfuku je príjemne vyladený a dokonca má náznaky naozaj športových tónov. Ale stále je dosť tichý na to, aby sa s takýmto Cliom dalo jazdiť naozaj na dennej báze a cesta bola vždy príjemná.

Foto: Autobazar.sk

Po najvýkonnejšom sme skúsili litrový turbomotor. Ten je spojený s manuálnou prevodovkou, konkrétny kus má dokonca aj mechanickú ručnú brzdu. Displej má polovičnú veľkosť a rozloženie horizontálne, nie vertikálne. Nič z toho nie je problém. Dokonca litrový motor má tak rád otáčky, že práve zážitok z rýchlosti tu je.

Clio ako také je zvonka menšie, ale interiér je väčší a hlavne kvalitnejší. Batožinový priestor narástol, vzadu sa odvezie aj dospelý človek. No a v roku 2020 pribudne ďalšia novinka. Clio bude prvýkrát dostupné s hybridným pohonom. Ten doplní tri benzínové a jeden naftový motor, ktoré sú v ponuke aktuálne. Hybrid bude využívať 1,6-litrový atmosférický motor a akumulátor má kapacitu 1,2 kWh. Výhodou bude jazda v meste, kde takáto konfigurácia ušetrí až 40 percent paliva. Viac parametrov automobilka zatiaľ nezverejnila.

Foto: Autobazar.sk

Zdroj: Autobazar.sk

Zdroj foto: Autobazar.sk

Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Blog / Nová generácia Renaultu Clio má o niekoľko levelov lepší int...