Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V Nitre budú vyrábať Off-road legendu

Zdieľať na Facebooku 0

Toto je nový Land Rover Defender. Je ikonou, ktorá je aktualizovaná pre 21. storočie: inteligentný, schopný a bezpečný pre celú rodinu.

Nový Defender je postavený pre dobrodružné srdcia a zvedavé mysle, pre tých, ktorí poznajú hodnotu komunity a snažia sa zmeniť svet.

Jeho nezameniteľná silueta je povedomá, ale zároveň nová. Defender má kultové meno, tvar a schopnosti a môže byť prispôsobený tak, aby svojim majiteľom umožnil maximálne si vychutnať ich vlastný svet.

Počas siedmich desaťročí priekopníckych inovácií si automobily značky Land Rover získali jedinečné miesto v srdciach prieskumníkov, humanitárnych agentúr a dobrodružných rodín po celom svete. Nový Defender overený v najdrsnejších prostrediach na Zemi zostáva verný tejto tradícii.

Nový Defender je súčasťou dynastie Land Rover, v ktorej dopĺňa jedinečný luxus a kultivovanosť rodiny Range Rover a vysoko schopné a všestranné SUV modelu Discovery. Defender 110 je len prvým z rodiny najschopnejších a najodolnejších áut s pohonom 4x4 na svete. Rýchlo ho bude nasledovať model Defender 90 s krátkym rázvorom kolies a v roku 2020 sa k sérii pripojí niekoľko praktických úžitkových modelov.

 

Nový Land Rover DefenderZdroj: Jaguar Land Rover

Dizajn nabitý emóciou

Vďaka výraznej siluete je nový Defender okamžite rozpoznateľný. Veľmi krátke predné a zadné previsy poskytujú vynikajúci predný a zadný nájazdový uhol. Dizajnéri značky Land Rover nanovo definovali známe ochranné známky modelu Defender pre 21. storočie, čím dávali novému vozidlu s pohonom 4x4 účelný vzpriamený postoj a strešné okno Alpine, pričom zachovali zadné dvere s bočným zavesením a zvonku namontované rezervné koleso, vďaka ktorému je originál tak ľahko identifikovateľný.

Interiér si zachoval asketickú osobnosť  pôvodného modelu Defender odhalením konštrukčných prvkov a uchytení, ktoré zvyčajne zostávajú skryté, s dôrazom na jednoduchosť a praktickosť. Medzi inovatívne prvky patrí radiaca páka upevnená na palubnú dosku., vďaka čomu vznikol priestor pre voliteľné sklápateľné stredné predné sedadlo, ktoré poskytuje trojsedadlové sedenie vpredu aké mali prvé modely značky Land Rover.

Výsledkom je, že Defender 110 ponúka tri konfigurácie sedenia: päťmiestnu, šesťmiestnu, alebo 5 + 2. Objem úložného priestoru za druhým radom sedadiel dosahuje 1 075 litrov, po ich sklopení až 3 380 litrov. Defender 90 bude schopný poskytnúť miesto šestim pasažierom vo vozidle dĺžky kompaktného rodinného hatchbacku.

Nový Land Rover DefenderZdroj: Jaguar Land Rover

Definícia odolnosti

Nová účelovo navrhnutá architektúra D7x (pre extrémne použitie) značky Land Rover je na 95 percent nová a založená na ľahkej hliníkovej samonosnej konštrukcii, ktorá vytvára najpevnejšiu štruktúru karosérie, akú kedy Land Rover vyrobil. Je trikrát tuhšia ako tradičné konštrukcie karosérie na ráme a poskytuje dokonalé základy pre úplne nezávislé zavesenie kolies so vzduchovými, alebo vinutými pružinami a podporuje najnovšie elektrifikované hnacie jednotky.

Nový Defender prešiel viac ako 62 000 technickými testami, pričom architektúra podvozku a karosérie boli navrhnuté tak, aby zvládli Extreme Event Test vyvinutý značkou Land Rover, ktorý spočíva v sérii opakovaných nárazov rovnakej sily a ide nad rámec bežného štandardu pre SUV a osobné automobily.

Počas testovania vývoja prešli prototypové modely viac ako 1,2 milióna kilometrov v niektorých z najdrsnejších prostredí na Zemi, od 50 °C horúčavy púšte a -40 °C v Arktíde až do výšok 3 000 metrov nad morom v Skalistých horách Colorada.

Zdroj: Jaguar Land Rover

 

Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Blog / V Nitre budú vyrábať Off-road legendu