Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ferrari 250 GTO bolo oficiálne uznané za umenie!

Zdieľať na Facebooku 0

Čo vás napadne, keď sa povie umelecké dielo? Socha? Obraz? Architektonický skvost? Nuž môže to byť aj auto. Avšak nie hocaké. To najdrahšie a pre mnohých aj najvzácnejšie na svete! Ferrari 250 GTO!

Ferrari zapísané v dejinách ľudstva

Ferrari 250 GTO je tu s nami už poriadne dlho. Vyrábalo sa len medzi rokmi 1962 a 1964. Počas tejto extrémne krátkej produkčnej doby dalo Ferrari svetu 36 unikátnych kúskov modelu 250 GTO. Drvivá väčšina z nich mala nesmierne špecifické určenie. GTO-čko nikdy nepatrilo ku klasickým vozidlám, od počiatku to bol čistokrvný športiak. A práve preto sa väčšina z nich objavovala na pretekárskych okruhoch. Čo je ešte viac prekvapivé, tak väčšina z nich sa dochovala dodnes. Nuž a ako sa z legendárneho auta stalo umelecké dielo?

Zdroj: motorauthority.com

Paradoxne za to môžu Taliani. Malá firma v Modene si zaumienila, že začne vyrábať svoje vlastné repliky Ferrari 250 GTO, čo by iste šlo na dračku. Pochopiteľne sa to nepáčilo samotnému Ferrari, ktoré v rámci zachovania mena a povesti modelu 250 GTO poslalo ambicióznu firmu pred súd. Ferrari zažiadalo o zaradenie modelu medzi intelektuálne vlastníctvo a súd im vyhovel. Ferrari 250 GTO tak oficiálne dostalo titul umelecké dielo, čo ho chráni pred akýmkoľvek kopírovaním či napodobňovaním. Znamená to ešte čosi. Vďaka tomuto kroku cena ešte iste o čosi porastie.

Zdroj: motorauthority.com

Zdroj: motorauthority.com

Zdroj foto: motorauthority.com

Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Blog / Ferrari 250 GTO bolo oficiálne uznané za umenie!