Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toto Ferrari sa nezdá, ale je to na totálnu škodu!

Čo si predstavíte, keď sa povie totálna škoda? Pravdepodobne auto rozflákané na márne kúsky, z ktoreho ostala už len kôpka pokrčených plechov. Keď sa pozriete na toto Ferrari, tak by ste určite nečakali, že ide o auto, ktoré je na totálku. Avšak je to tak. Prečo?

Keď to na totálku nevyzerá!

Na portáli copart.com sa objavilo mimoriadne zaujímavé auto. Ide o Ferrari F12 Berlinetta z roku 2017. Poriadny kus športového auta s atraktívnym 6,3 litrovým 12 valcovým motorom. Extrémne nízky je aj nájazd, len 422 km. Navyše auto je aj plne pojazdné! Prečo je teda označené ako totálna škoda?

Zdroj: copart.com

Nuž, označenie totálka sa používa pri poškodeniach, ktorých oprava je ekonomicky nerentabilná. No a pri športiakoch je extrémne drahá každá oprava. Aj preto sa dá k označeniu totálna škoda pri drahých autách dopracovať veľmi jednoducho. Napríklad tým, že nasrdíte niekoho s golfovou palicou. Presne tak, na tomto krásnom Ferrari sa vybil práve útočník s golfovou palicou. Rozbité sklá sú maličkosťou, omnoho bolestivejšími sú poškodenia karosérie. Takmer každý diel je poškodený poriadnou ranou golfovou palicou. Problémom je, že Berlinetta má karosériu z karbónu a oprava karbónových dielov je extrémne drahá. Keďže by bolo potrebné meniť v podstate celú karosériu, tak by cena opravy možno aj prevýšila obstarávaciu cenu.

Zdroj: copart.com

Poisťovňa tak auto označila ako totálnu škodu a bývalému majiteľovi preplatila hodnotu vozidla. To sa teraz predáva na náhradné diely, vďaka čomu dostane druhý život. Pre niekoho to môže byť mimoriadne atraktívna ponuka. V podstate auto jazdí a nie je ním problém, tak ak ste zručný a máte kopu gitu, môžete si ho kúpiť a budete ťažkým frajemom.

Zdroj: copart.com

Zdroj: copart.com

Zdroj: copart.com

Zdroj: copart.com

Zdroj foto: copart.com

Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Blog / Toto Ferrari sa nezdá, ale je to na totálnu škodu!