Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ruská kópia Rolls-Roycu ako luxusné MPV

Zdieľať na Facebooku 0

O ruskej automobilke Aurus ste pravdepodobne ešte nepočuli. Niet divu, ide o pre našinca neznámu značku, ktorá v Rusku vyrába tie najluxusnejšie vozidlá, aké si len viete predstaviť. Dokonca aj samotný Putin má limuzínu tohto výrobcu. Teraz si pripravil niečo ešte špeciálnejšie, model Arsenal. Už na prvý pohľad je zrejmé, že zdrojom inšpirácie bol slávny Rolls-Royce.

Zdroj: carscoops.com

Pýcha hodná prezidenta

Automobilka Aurus má tie najvyššie možné ambície. Niet divu, veď jej vozidlá využíva aj samotný prezident Ruska, Putin. Ak je takéto auto dosť dobré pre neho, tak bude určite dobré pre každého. V jeho kolóne sa nachádza viacero vozidiel tejto značky, aj samotný model Aurus Arsenal. Ide o luxusný van, o ktorom však príliš veľa nevieme. Čo sa týka dizajnu, tak vychádza z klasického sedanu. Jeho tvary však nápadne pripomínajú Rolls-Royce. Nejde však len o obyčajnú kópiu, určite dosahuje aj podobných kvalít. O interiéri zatiaľ nevieme v podstate nič, no na Aurus Arsenal si brúsia zuby už aj firmy, ktoré prerábajú luxusné autá na ešte väčšie exkluzivity. V tomto prípade sa šepká o prestavbe na ultra luxusnú kanceláriu na kolesách. Čo sa týka pohonu, tak predpokladom je rovnaký agregát, ako v prípade sedanu. Ide o hybridný 8 valcový motor s výkonom maximálne 598 koní, čo je krásna hodnota.

Zdroj: carscoops.com

Najväčšou zaujímavosťou je, že Aurus Arsenal je vlastne ukážkou možností automobilky. Tá totiž prichádza so svojim platformovým systémom, kde budú mať základ všetky vozidlá rovnaký. Arsenal je v podstate postavený na základoch sedanu, na tej istej platforme plánuje Aurus postaviť aj rýdzo športový model. Či to bude luxusný športiak pre milionárov, alebo rovno nejaký okruhový špeciál nevieme, no určite nepôjde o nič lacné.

Zdroj: Autobazar.SK, carscoops.com

Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Blog / Ruská kópia Rolls-Roycu ako luxusné MPV