Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Je to vôbec možné? Táto staručká Škoda 100 vyhrala už dve ocenenia za najkrajšie auto!

  • Tlačiť
  • 12. 01. 2018
  • Zdieľať na Facebooku 0

Dať starému automobilu nový život je v niektorých prípadoch skutočne ako zázrak. Keď sa však podarí, výsledok stojí naozaj za to.

 

Richardovi sa takto podarilo znovuzrodiť staručkú Škodu 100, ktorá bola v skutočne žalostnom stave. Samotná prerábka mu trvala rok a dva mesiace, preinvestoval na nej približne 3000 eur a dal ju do takmer pôvodného stavu.

 

Renováciám sa venuje už od detstva, no vtedy ho fascinovali skôr staré motorky. Renovácia Škody 100 bola jeho prvou väčšou a zároveň úspešne dokončenou prácou, ktorú sa rozhodol si ponechať. Stálo to však naozaj veľa práce a stráveného času. Auto bolo skutočne v dezolátnom stave a bola potrebná kompletná rekonštrukcia, do ktorej sa Richard pustil s nadšením, pretože je to pre neho hobby a zároveň aj práca.

"Na aute sa vyvárala podlaha, prahy, všetky dvere, kapota a predné čelo, blatníky som zohnal nové, interiér sa vyčistil a je 90% pôvodný. Okolo motoru dosť vecí chýbalo, svetla brzdy nápravy sú väčšinou nové, proste čo som zohnal som dal nové a čo som nezohnal som zrepasoval. Najviac práce bolo s prípravou na lak kedže aj to som si chystal sám a lakýrnik mi naniesol len poslednú vrstvu farby."

 

"Farba je namiešaná podľa Česko-Slovenského škodováckeho vzorkovníka. Pôvodný odtieň farby som našiel iba pod tesnením čelného a zadného okna."

Hoci je Richard majiteľom Škody 100 len dva roky a väčšinu času strávil jej renováciou, autíčko je už dokonca pojazdné. Počas minulého leta stihol pár výletov, jeden deň zvládla staručká pani dokonca 250 kilometrov! Zúčastnil sa aj zrazov, z ktorých si dokonca priniesol pekné ocenenia - 1. a 3. miesto za najkrajšie auto zrazu. 

Tvrdá práca na prerábke určite stála za to. Richardovi fandíme a veríme, že jeho zrenovovaná Škoda 100 získa ešte mnoho ocenení, pretože si to fakt zaslúži. 

 

Máte aj vy nejaké zaujímavé hobby, prerábate autá alebo pretekáte? Dajte nám o sebe vedieť na náš facebook Autobazar.SK - automobilová inzercia a my o vás napíšeme!
 

Zdroj:

Text: Autobazar.SK

Foto: Richard Markusík

Nachádzate sa tu: /  / Je to vôbec možné? Táto staručká Škoda 100 vyhrala už dve oc...