Lamborghini Urus SE ide cestou plug-in hybridov

Lamborghini predstavilo novú verziu svojho najviac predávaného vozidla, modelu Urus. Auto so štvorlitrovým osemvalcom, ktorý bol exkluzívny v ponuke dostane ďalšiu verziu s novým pohonným ústrojenstvom.

Lamborghini ale prináša novú verziu pohonného ústrojenstva do inovovanej verzie modelu. To znamená facelift prednej časti s úplne inými svetlami a inak tvarovaným nárazníkom. Elektrifikované Lamborghini Urus bude mať disky s priemerom až 23 palcov a viac ako 100 farieb na výber. 100 farieb karosérie, nie diskov. Rovnako rozsiahla bude aj ponuka interiérových prevedení so 47 témami. Lenže to nie je všetko. Program a Ad Personam prinesie ešte výraznejší spôsob odlíšenia vďaka plneniu špecifických požiadaviek zákazníkov. Urus SE, ako sa bude plug-in hybrid volať, bude mať dva 12,3 palcové displeje a možnosť zvoliť z viacerých režimov jazdy. Medzi nimi bude určite aj elektrický.

Foto: Lamborghini

No a teraz sa Pozrime na pohon samotný. Bude stále pozostávať z osemvalca, ktorý bude mať objem 4 litre, ale pribudne mu aj elektrický motor. Samotný elektrický motor bude mať 141 kW (192 k) a krútiaci moment 483 Nm. Benzínový motor zvládne ponúknuť 456 kW (620 k) a 800 Nm.

Celkový výkon, v kombinovanom štýle, bude až 589 kW (800 k) a krútiaci moment 950 Nm. To by malo stačiť na zrýchlenie na stovku za 3,4 sekundy. Rýchlejšia je už iba verzia Performante, ktorá ukrojí ešte desatinu sekundy. Ale aj tak je novinka, Urus SE, na dvojstovke za 11,2 sekundy, o 1,3 sekundy rýchlejšie ako základná verzia bez plug-in hybridu. Maximum je nad rýchlosťou 300 km/h.


Foto: Lamborghini

Pomocníkom do tejto rovnice bude batéria s kapacitou 25,7 kWh, ktorá je umiestnená vzadu pod podlahou batožinového priestoru. Na plné nabitie dokáže Urus SE prejsť až 60 km. Ak počítate správne, tak to znamená kombinovanú elektrickú spotrebu takmer 50 kWh na 100 km. Ale je vôbec niekto prekvapený?

Automobilka Lamborghini hovorí, že v mestskej premávke je zníženie emisií najviac markantné. Predstavuje až 80% oproti štandardnému jazdeniu bežným vozidlom bez plug-in hybridu.


Foto: Lamborghini

Takže je to len na vás. Máte na výber buď základný Urus S, alebo plug-in hybrid Urus SE, prípadne najväčšiu šialenosť Urus Performante s jemne zníženou hmotnosťou, ale najmä so zvýšeným výkonom. Nám by stačil aj ten úplný základ. Už ten predvádza slušné výkony.


Foto: Lamborghini

Zdroj: Autobazar.sk
Zdroj foto: Lamborghini

Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Blog / Lamborghini Urus SE ide cestou plug-in hybridov