Ferrari za 3,2 milióna eur - rozbité cestou na autosalón

Kuriózny prípad z pred pár dní zaujal internet. Zamestnanec luxusného predajcu áut mal v práci čierny deň.

Na to, aby rozbil luxusné Ferrari za 3,2 milióna eur mu stačila 18 km dlhá cesta na autosalón. Svoju úlohu nedokázal splniť bez poškodenia auta. Z nezistených dôvodov nabúral do oboch strán tunela. 

Nehoda Ferrari F40 v tuneli Engelberg zaujala svetové médiá krátko na to, ako sa zistili detaily prípadu. Podľa dostupných informácií, 24-ročný zamestnanec predajcu luxusných áut mal za úlohu prepraviť vzácny exemplár na autosalón v Nemecku. Počas cesty však došlo k nehode. Vzácne Ferrari na autosalón nedošlo. 

Ferrari F40, ktoré bolo vyrobené v roku 1987, je považované za posledný model schválený samotným Enzom Ferrarim a bolo vyrobené na oslavu 40. výročia značky. Srdcom tohto automobilu je 2,9-litrový motor V8, ktorý bol spojený s päťstupňovou manuálnou prevodovkou. Celosvetovo bolo vyrobených iba 1 315 kusov tohto modelu, čo z neho robí automobil, ktorý nechce rozbiť žiaden zamestnanec.

Nehoda sa stala pred pár dňami. 21. apríla nemal mladík svoj deň. Nedeľné ráno okolo 8:00 havaroval v Engelbergskom tuneli neďaleko Stuttgartu. Auto rozbil len 18 kilometrov od výstavy Motorworld v Böblingene. Polícia uviedla, že príčina nehody nie je známa. Špekuluje sa o nadmernej rýchlosti alebo technickej poruche. Zranenia vodiča neboli špecifikované, ale Nešťastník bol po nehode odvezený do nemocnice na vyšetrenie. Ak vyviazol bez zranení, určite utrpel poriadnu psychickú újmu. 

Ako veľmi bol luxusný exemplár pri nehode poškodený? Predná časť vozidla bola nárazom rozbitá najviac. Pri nehode úplne odtrhlo kapotu auta. Väčšina poškodení je na karosérii, čo znamená, že by nemal byť problém tieto škody opraviť. Iná reč je to v prípade, že došlo k poškodeniu predného zavesenia. Údajne však nebolo pri nehode poškodené. Pri nehode na vozidle odtrhlo kapotu, všetko nasvedčuje tomu, že "úradovala" vysoká rýchlosť. Náklady na opravu budú taktiež vysoké. V prípade, že zamestnanca nevyhodia, bude pracovať istý čas bez nároku na výplatu. 

Cena vozidla pred nehodou bola stanovená na 3,2 milióna eur a na odometri svietil nájazd 13 110 míľ. To je v prepočte na kilometre nájazd asi 21 100 kilometrov. Ide teda o nehodu takmer nového kusu. Náklady na opravu budú pravdepodobne vysoké, ale konkrétne čísla zatiaľ nie sú známe. Tento incident je pripomienkou toho, aké dôležité je zachovať opatrnosť pri riadení rýchlych strojov, ktoré sú pri bežných rýchlostiach a v štandardnej premávke omnoho horšie ovládateľné.

 

Zdroj: msn.com

Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Blog / Ferrari za 3,2 milióna eur - rozbité cestou na autosalón