Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toto sú najlepšie znejúce šesťvalce všetkých čias

  • Tlačiť
  • 15. 08. 2017
  • Zdieľať na Facebooku 0

Keď sa povie šesťvalec, predstavíme si pod tým mašinu so silnejším motorom, ako býva obvykle. Viete ktoré šesťvalce majú najlepší zvuk všetkých čias, ktorý, dovolíme si tvrdiť, tromfne aj niektoré osemvalce?

 

Pozreli sme sa na štyri najlepšie znejúce radové šesťvalce všetkých čias. Ide síce o staršie kúsky, no ich zvuk je skutočnou lahôdkou pre uši každého vodiča. Dovolíme si tvrdiť, že svojim zvukom dokážu tromfnúť aj niektoré osemvalce. Ak máte tipy na ďalšie SKvelo znejúce radové šesťvalce, píšte do komentárov!

BMW E46 M3

Generácia E46 s 3.2 litrovým radovým šesťvalcom má už od výroby fajnový zvuk. Vo svojej silnejšej CLS verzii produkuje až 360 koní a musíme uznať, že znie možno lepšie ako preplňované motory v súčasnej M-kovej rade BMW.

Nissan Skyline GTR

Jeden z dôvodov, prečo Nissan Skyline GTR R32-R34 patrí medzi výnimočné automobily, je práve jeho RB26DETT motor. Pod kapotou ukrýva 2.6 litrový radový šesťvalec, produkujúci až 276 koní.

Jaguar E-Type

Originálny Jaguar E-Type bol nazvaný najkrajším automobilom sveta práve Enzom Ferrari, aj keď dnes už by sme mohli o jeho kráse polemizovať. Automobil má skutočne špeciálny zvuk, práve vďaka jeho trojitému SU karburátoru a 3.8 litrovému radovému šesťvalcu. Neskôr bola jeho verzia vylepšená na 4.2 litrový motor, ktorý poháňa až 265 koní.

Toyota Supra

Toyota Supra je jedným z najlegendárnejších automobilov všetkých čias a k tomu patrí samozrejme aj legendárny zvuk. Supra z výroby bola vybavená 3.2 litrovým 2JZ-GTE radovým šesťvalcom s dvomi turbami. Auto produkuje až 320 koní, no najlepším na ňom je práve jeho zvuk.

 

Zdroj:

Text: Autobazar.SK

Video: Youtube.com

Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Blog / Toto sú najlepšie znejúce šesťvalce všetkých čias