Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Funkčný dom na kolesách len za 10 500 €

Zdieľať na Facebooku 0

Chceš cestovať so svojím vlastným vozidlom a nechceš sa vzdať určitého pohodlia a možnosti pohodlne prenocovať na cestách? Chceš prenocovať kdekoľvek, kam sa vydáš, bez ohľadu na miestnu infraštruktúru?

Terénny príves

Pobyt v prírode je v dnešnej uponáhľa čoraz väčším trendom. Na to, aby človek zažil to pravé dobrodružstvo potrebuje určité vybavenie a techniku. Kúpu drahého obytného vozidla za 50-tisíc eur si môže dovoliť len málokto. Pre ostatných je tu „low cost" príves, ktorý plne spĺňa základné potreby počas pobytu v prírode.

Zdroj: timberleaftrailers.com

Zdroj: timberleaftrailers.com

Ťažná guľa a ide sa

Tento terénny príves je to pravé orechové pre teba. Osadíš ťažnú guľu a hor sa na dobrodružstvo. Jednoduchšie to už byť nemôže. Stačí zapriahnuť za tvoje auto a ide sa.

 

Zdroj: timberleaftrailers.com

Timberleaf Pike - Netradičný dizajn

Banálne jednoduchý interiér, výrazne odlišný dizajn od ostatných karavanov a zaujímavé vybavenie. Originálne prevedenie, netradičný vzhľad a priaznivá cena sú najväčšie tromfy Timberleafu Pike.

Zdroj: timberleaftrailers.com

Parametre + kompaktné rozmery

Výrobcom je americká firma Timberleaf z Colorada. Robustné hliníkové telo neprehliadneš. Pevný rám v tvare vajíčka, kvapky ponúka nezávislé odpruženie kolies. Príves je možné zapriahnuť za takmer každý bežný automobil.

Zdroj: timberleaftrailers.com

Najdrahšia verzia terénneho karavanu

Karavan stojí vo výške 25 centimetrov nad zemou. Vďaka tomu je označenie terénny karavan správne. Dokáže sa pohybovať po nespevnených cestách a poradí si v ľahšom teréne. Najdokonalejší a najdrahší variant dokonca ponúka zvýšenú svetlú výšku o 10 cm a pravé off-roadové pneumatiky BFGoodrich KO2.

Zdroj: timberleaftrailers.com

Vybavenie

Komfort nie je v štýle 5-hviezdičkového hotela. Pre bežné podmienky však úplne postačuje. Interiéru dominuje posteľ, ktorá poskytuje pohodlný nocľah pre 2 dospelé osoby. Svetlo zabezpečujú „ledky“. Už neodmysliteľnou výbavou na cesty sú 12V zásuvky a USB porty. Pohodlie zvyšuje ventilátor. Zdroj napätia má svoje miesto v špeciálnej zásuvke na oji. Druhou možnosťou je použitie zdroja energie ťažného vozidla.

Zdroj: timberleaftrailers.com

Všetko potrebné pre prípravu jedla a hygienu

Zaujímavým riešením je veľký kufor. Ten sa „mávnutím čarovného prútika" premení na praktickú jednoduchú kuchyňu. Disponuje plynovým sporákom. Súčasťou výbavy je aj mini chladnička. Všetko, čo treba k základnej príprave jedla.

Nádrž na vodu

K zabezpečeniu hygieny a pri príprave jedla je neodmysliteľný zdroj vody. Pod podlahou je ukrytá nádrž na vodu. Disponuje objemom 45 litrov.

Zdroj: timberleaftrailers.com

Praktické riešenia nemusia byť drahé

Pri pohľade na špecifické tvarové línie a veľmi dobre navrhnutý každý centimeter priestoru, je na mieste otázka, ktorá zaujíma mnohých z nás. Koľko stojí táto zábava? Praktické riešenia nemusia byť drahé. Zdá sa, že skutočne existujú možnosti a spôsoby na to, ako cestovať a neminúť pritom celoživotné úspory.

Cena

Tento svojrázny príves je na predaj za mimoriadne lákavú cenu. „V základe" je na predaj za 12-tisíc amerických dolárov, v prepočte okolo 10 500 eur. Vrchol ponuky Timberleafu je postavený na  impozantných vysokoprofilových kolesách, ktoré si hravo poradia v teréne. Stojí v prepočte 17 500 eur. Za veľa muziky málo peňazí. Slušná ponuka, čo povieš?

Zdroj: timberleaftrailers.com

Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Blog / Funkčný dom na kolesách len za 10 500 €