Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Blog motoristických nadšencov

Mladý američan si na korbe svojho pick-upu postavil chatu

16. november 2018

Američana Jacoba Witzlinga drevené stavby fascinovali už v detstve. Ako tínedžer preto urobil odvážne rozhodnutie, odsťahoval sa od rodičov a začal žiť v starej chate hlboko v lese. Jeho láska k dreveným nehnuteľnostiam v dospelosti rástla, až vyústila do stavu, keď ich začal sám stavať. Na svojom konte už má pár menších chatiek, nedávno však celú svoju záľubu posunul o level vyššie: Jednu chatku sa rozhodol postaviť priamo na korbe svojho Fordu.

Sledujte, čo sa stane s autom, keď naň použijete čistič s tlakom 3000 barov

14. november 2018

Vysokotlakové čističe sa pri umývaní áut používajú bežne. Ich hodnoty sa pohybujú zväčša v rozmedzí okolo 100-150 barov. Čo sa ale stane, ak namiesto toho klasického použijete čistič, ktorý má tlak podstatne vyšší? V Dánsku si povedali, že to skúsia. Pre netradičný pokus sa rozhodla dánska firma, ktorá vysokotlakové čističe priamo predáva. Zvolili zariadenie s tlakom 3000 barov a jeho silu sa rozhodli demonštrovať na Peugeote 206. Ako to celé dopadlo asi tušíte:

Šialená premena: Starý Ford Mustang doslova vstal z popola

12. november 2018

Spoločnosť Metalworks sa na automobilovej scéne pohybuje už viac ako 20 rokov. Popri predaji rôznych autokomponentov sa pravidelne venujú aj renováciám klasických amerických vozidiel. Za sebou majú desiatky úspešných projektov a výsledky ich práce vždy stoja za to. Inak to nie je ani v prípade prerábky Mustanga Fastback GT500 z roku 1967. Nielen výsledok, ale aj celý proces renovácie rozhodne stojí za zhliadnutie:

Tak toto je delo: Dodge Demon s 2 turbami a neskutočným zrýchlením

08. november 2018

Upravovať Dodge Demon SRT, ktorý sa už od výroby môže pýšiť slušným výkonom, možno niekomu príde ako nezmysel. Americká spoločnosť SpeedKore je však známa svojimi extrémnymi úpravami, a tak sa do jedného Demona pustila.

Reklama na bagre baví internet: Takýto workout ste ešte nevideli

06. november 2018

Klasické hollywoodske klišé: vojenský výcvikový tábor, nastúpená čata a nepríjemný veliteľ, ktorý dá svojim podriadeným poriadne zabrať. Presne na tom je postavená najnovšia reklama od Volva. Všetko by bolo v úplnom poriadku, keby namiesto vojakov nestáli v zástupe bagre.

Banskobystrickí policajti spali počas služby v aute: Ich fotografie spôsobili rozruch na sociálnych sieťach

05. november 2018

Pospať si v práci asi nie je ten najlepší nápad. Zvlášť ak máte povolanie, ktoré je v hľadáčiku ľudí o čosi viac ako ostatné. Svoje by o tom určite vedeli rozprávať mestskí policajti z Banskej Bystrice, ktorí sa rozhodli počas služby zdriemnuť si priamo v policajnom aute.

Unikátny motor - Funkčný 4l 6-valec z Lega!

29. október 2018

Pri pohľade na toto dokonalé dielo je na mieste otázka: Ako niekto dokáže zhotoviť tak fascinujúce zariadenie? Čo je najlepšie na celom projekte? Tento skvost skutočne funguje!

Funkčný dom na kolesách len za 10 500 €

26. október 2018

Chceš cestovať so svojím vlastným vozidlom a nechceš sa vzdať určitého pohodlia a možnosti pohodlne prenocovať na cestách? Chceš prenocovať kdekoľvek, kam sa vydáš, bez ohľadu na miestnu infraštruktúru?

Starý sovietsky nákladiak zahanbil v šprinte Porsche Cayman i BMW M2

25. október 2018

Keď sa na štart proti športiakom postaví nejaké staré alebo atypické vozidlo, zväčša to má nejaký háčik. Inak to nebude ani v tomto prípade. Nákladný automobil ZiL-130, ktorý sa stretol na trati s Porsche 718 Cayman a BMW M2, nedostal do vienka príliš veľký výkon. ZiL-130 sa vyrábal v Moskve po celých 30 rokov (1964 až 1994) so 6-litrovým V8, ktorý produkoval 150 koní (110 kW) a dokázal vyvinúť rýchlosť slabých 94 km/h. S takýmito predispozíciami by proti Porsche a BMW nemal najmenšiu šancu. Stačí však zásah profesionálov a z ťarbavého nákladiaka s korbou sa môže razom stať špeciál na šprinty s veľkým potenciálom.

V Číne otvorili najdlhší most cez more

24. október 2018

Po dlhých 9 rokoch výstavby včera v Číne slávnostne otvorili most vedúci 55 kilometrov ponad, a dokonca i popod morskú hladinu. Stavba spája mestá Hong Kong, Macau, Zhuhai, mala by podstatne zrýchliť dopravu a obohatiť čínsku ekonomiku. Slávnostného otvorenia sa zúčastnil aj samotný prezident Si Ťin-pching.

SUV s najlepším zrýchlením dá 100km/h za 2,3 sekundy!

22. október 2018

Extrémne zrýchlenia sú obvykle doménou superšportov. Nie je to tak dávno, kedy dosahovali tie najrýchlejšie superšporty sveta hranicu 100 km/h za 6 sekúnd. Doba pokročila a hranice nemožného sa posúvali smerom nadol. Dnes to za 6 sekúnd zvládne aj množstvo áut, o ktorých by ste ani nepovedali, že sú športové. Napríklad niektoré SUV-čka. Ak vezmeme do úvahy kúsky, ktoré boli navyše dodatočne vylepšené, ponuka je skutočne extrémna. Hlavne ak ide o úpravcu Hennesssey.

Mazda MX-5 s kapotou Chevroletu Corvette? Vyzerá fantasticky!

19. október 2018

Mazda MX-5 je pre mnohých jedným z najlepších áut na svete. Je to živý dôkaz toho, že k zábavnému autu nepotrebujete stovky koní. Stačí hravé komunikatívne auto, ktoré pri jazde vyčarí úsmev každému. Okrem zábavy je rovnako podstatná aj kvalita, ktorú Mazda svojim zákazníkom vedela dať vždy. Nuž a do netypickej úpravy sa pustila ďalšia japonská firma, Mitsuoka. Pozrime sa na jej dielo bližšie.

Rozhodnite o najlepšom autobazári na Slovensku

18. október 2018

Kupovali ste v poslednom čase auto a navštívili niektorý z autobazárov, alebo len uvažujete o kúpe jazdenky? Boli ste spokojný so službami autobazáru a odchádzali ste odtiaľ so zodpovedaním všetkých vašich otázok? Vyjadrite svoj názor a dajte vedieť aj ostatným, kde sa môžu stretnúť s profesionálnymi službami. Rozhodnite aj Vy, ktorý z autobazárov na Slovensku je ten najlepší v práve prebiehajúcom štvrtom ročníku súťaže Autobazár roka 2018. 

Vodič kamióna ignoroval zákaz a skúsil prejsť cez most z dreva. Sledujte, čo sa stalo

17. október 2018

Porušovať zákazy sa nie vždy vypláca. Svoje by o tom určite vedel hovoriť ruský vodič kamióna, ktorý škaredo doplatil na to, že sa rozhodol ignorovať značku pred starým dreveným mostom. Tá upozorňovala na zákaz vjazdu nákladných vozidiel nad 3 tony a na moste rozhodne nebola náhodou.

Nakŕmiť auto olejom, vajcami, mliekom či cukrom? To dokážu len Rusi

17. október 2018

Ruský YouTube kanál Гараж 54 (Garage 54), ktorý je mnohým z vás určite známy, prichádza s ďalším šialeným experimentom. Tentokrát sa rozhodli uskutočniť na prvý pohľad úplne primitívnu vec - zničiť motor v starej Lade. Nebude to však vôbec také ľahké, ako by sa mohlo zdať.

Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Blog