Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Blog motoristických nadšencov

Rozhodnite o najlepšom autobazári na Slovensku

18. október 2018

Kupovali ste v poslednom čase auto a navštívili niektorý z autobazárov, alebo len uvažujete o kúpe jazdenky? Boli ste spokojný so službami autobazáru a odchádzali ste odtiaľ so zodpovedaním všetkých vašich otázok? Vyjadrite svoj názor a dajte vedieť aj ostatným, kde sa môžu stretnúť s profesionálnymi službami. Rozhodnite aj Vy, ktorý z autobazárov na Slovensku je ten najlepší v práve prebiehajúcom štvrtom ročníku súťaže Autobazár roka 2018. 

Vodič kamióna ignoroval zákaz a skúsil prejsť cez most z dreva. Sledujte, čo sa stalo

17. október 2018

Porušovať zákazy sa nie vždy vypláca. Svoje by o tom určite vedel hovoriť ruský vodič kamióna, ktorý škaredo doplatil na to, že sa rozhodol ignorovať značku pred starým dreveným mostom. Tá upozorňovala na zákaz vjazdu nákladných vozidiel nad 3 tony a na moste rozhodne nebola náhodou.

Nakŕmiť auto olejom, vajcami, mliekom či cukrom? To dokážu len Rusi

17. október 2018

Ruský YouTube kanál Гараж 54 (Garage 54), ktorý je mnohým z vás určite známy, prichádza s ďalším šialeným experimentom. Tentokrát sa rozhodli uskutočniť na prvý pohľad úplne primitívnu vec - zničiť motor v starej Lade. Nebude to však vôbec také ľahké, ako by sa mohlo zdať.

V Bratislave sa cyklisti takto pomstili arogantnému vodičovi

11. október 2018

Veľký červený koberec dnes prekryl jedno z vozidiel v centre nášho hlavného mesta. Nie, nešlo o žiadnu marketingovú kampaň, ale o odplatu bezohľadnému vodičovi, ktorý parkoval priamo na cyklotrase. Cyklistom v Bratislave zrejme už došla trpezlivosť a dali o sebe vedieť takýmto spôsobom. Inšpirovali sa pritom nemeckým Stuttgartom, kde podobný koberec vytiahli už dávnejšie.

Najmenšia predajňa automobilov na svete sa nachádzala v telefónnej búdke

10. október 2018

Len 0,8 metrov štvorcových mala historicky najmenšia predajňa automobilov. Nachádzala sa v Londýne a na svedomí ju mala automobilka Peugeot. Na online showroom premenili jednu z ikonických červených telefónnych búdok, ktoré k Londýnu neodmysliteľne patria.

Porsche 959 nabúrali cestou na aukciu: Neuhádnete, za koľko sa ho podarilo predať

03. október 2018

Najväčšia pravdepodobnosť nehody je vraj vtedy, keď si novokúpené auto veziete domov. V tomto prípade sa však automobil podarilo nabúrať ešte predtým, ako ho vôbec niekto kúpil.

446-koňový Chevrolet Camaro - Vojnový špeciál zachraňoval ľudí počas vojny

01. október 2018

Vozidlá hrdinov, ktoré poznáme z filmov. Silné stroje s vrcholovými parametrami a nereálnymi schopnosťami. Čo ak také vozidlo existuje? Nie je z filmu, skutočne zachránilo stovky ľudí počas vojny a môže sa pýšiť legendárnym príbehom. Unikátny Chevrolet Camaro, ktorý najazdil 1 milión km pri záchrane ľudí, stojí za pozornosť.

Slovenskí študenti navrhli projekt, ktorý by mal vyriešiť problém s parkovaním vo väčších mestách

28. september 2018

SmartParking, to je názov projektu, za ktorým stoja ôsmi študenti Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Cieľom projektu je vyriešiť problémy s parkovaním vo väčších mestách. Hľadanie miesta na parkovanie sa totiž často prejavuje nielen vo forme dopravných zápch, ale rovnako sa odráža i na objeme spotrebovaného paliva, čo zákonite znamená viac emisií.

Toto je najextrémnejší závod všetkých čias: Formula 1 vs. stíhačka vs. superbike vs. lietadlo vs. 3 automobily

27. september 2018

Súčasťou technického a leteckého festivalu Teknofest, ktorý sa predčasom odohral v Istanbule, boli aj vskutku netradičné preteky. V šprinte na 400 metrov sa proti sebe postavili mašinky najrôznejšieho druhu. Dvojstopové, jednostopové, formula, lietadlo a dokonca aj stíhačka. Toto bola kompletná zostava:

V Česku vyrobili pojazdné Bugatti Chiron z Lega

26. september 2018

Vypýtalo si viac ako 13 000 hodín práce.

Ďalší krásavec v SK inzercii: Na predaj je zrenovovaný Ford Mustang z roku 1967

25. september 2018

Nájsť v slovenskej inzercii starú dobrú americkú klasiku dnes už nie je problém. Avšak treba povedať, že kúskov, ktoré sú v TOP stave, je ako šafránu. Tento kompletne zrenovovaný Ford Mustang z roku 1967 však rozhodne stojí za povšimnutie.

Aký skutočný výkon majú dnešné formule F1?

24. september 2018

O F1 je dlhé roky známe, že je to kráľovná motoristického športu. V dnešnej dobe, kedy majú aj bežne predávané športové vozidlá stovky koní, niektoré aj cez 1 000 koní, sa dostáva na povrch otázka, koľko koní má taký monopost F1. Jednotlivé stajne ani výrobcovia motorov to samozrejme s presnosťou neprezradia, nemeckým novinárom sa však podarilo zistiť, ako na tom súčasné monoposty F1 naozaj sú.

Ako sa bude volať nástupca Rapidu? Tieto 3 názvy si Škoda zaregistrovala!

21. september 2018

Okolo Škody Rapid asi nikdy nebolo toľko rozruchu ako teraz, keď v Škode bude končiť a stále sa objavujú nové informácie o nástupcovi. Názov automobilka ešte oficiálne neprezradila, no Škoda si na patentovom úrade zaregistrovala niekoľko názvov, ktoré môžu naznačovať, ako sa bude novinka volať.

Toto je najrýchlejší Golf na svete: Z 0 na 200 vyšprintuje za neskutočných 4,4 sekundy

13. september 2018

Nemecká tuningová spoločnosť Boba Motoring má na svojom konte už celkom slušný počet vydarených projektov. Jej špecialitou sú prvé dve generácie Volkswagenu Golf, ktoré ťahá do úplných extrémov. Inak to nebude ani v prípade tohto Golfu 2.

Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Blog